Peelingi chemiczne

W naszej ofercie znajduja się 2 rodzaje peelingu chemicznego: Kwas Ferulowy z Witaminą C oraz Kwas Ferulowy z Retinolem.
Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji substancji chemicznych przyspieszających odnowę komórkową. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

Wskazania
Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.
Dobór peelingu zależy w dużej mierze od typu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta.

Zalety zabiegu
• Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała – szczególnie polecany po sezonie letnim.
• Jest szybki i prosty.
• Może być wykonywany przez Kosmetologa, nie wymaga hospitalizacji.
• W większości przypadków bezbolesny.
• Natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

Ryzyko i zalecenia
Nie stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz taki krem, poinformuj o tym swojego Kosmetologa przed wykonaniem peelingu.
Przez 7 dni po zabiegu nie wykonywać forsownych ćwiczeń.
Unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

Skuteczność
Skuteczność peelingu zależy od wielu czynników, takich jak wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH.), czas kontaktu ze skórą, itp.
W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki.