Depilacja laserem

EPILIA – MEDYCZNY LASER DIODOWY Z RADIACJĄ

depilacja laserem

Innowacyjne połączenie dwóch technologii umożliwia trwałe usuwanie włosa z jeszcze większą precyzją. Urządzenie produkowane jest przez firmę Ilooda – lidera w dziedzinie medycyny estetycznej. Posiada liczne certyfikaty, między innymi medyczny certyfikat CE. W odróżnieniu od systemów bazujących jedynie na energii lasera, Epilia jest kombinacją systemu energii światła lasera diodowego oraz energii prądu RF, dzięki czemu pozwala na bezpieczne i trwałe usuwanie każdego typu owłosienia niezależnie od barwy i kondycji skóry. Podobnie, jak inne wyroby tego producenta, także ten to urządzenie sprawdzone, gwarantujące najwyższą efektywność i łączące ją z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Każdy z Państwa może przekonać się, jak sprawne są lasery medyczne sygnowane marką Ilooda.

depilacja

 

Jak działa laser diodowy Epilia?

System Epilia wykorzystuje najbardziej bezpieczną i najlepiej absorbowaną przez melaninę długość fali 808nm. W laserze diodowym z radiacją IEpilia czas trwania impulsu laserowego do 350ms jest na tyle długi, aby dokładnie zniszczyć mieszek włosowy, a jednocześnie wystarczająco krótki, aby ograniczyć zjawisko przenoszenia ciepła do otaczającej mieszek włosowy tkanki, co mogłoby spowodować powstanie przebarwień lub odbarwień skóry.

Dodatkowo system pracy FDP (Fast Delivery Pulse) pozwala na szybkie przeprowadzanie zabiegów na dużej powierzchni z szybkością powtórzeń do 10 Hz. Wprowadzenie przepływu prądu RF, który nie jest uzależniony od zawartości melaniny w skórze, wzmacnia efekt działania światła laserowego, a także pozwala na przeprowadzanie zabiegów bez żadnych zagrożeń na wszystkich typach skóry. Laser ten pozwala wykorzystywać stosunkowy niski poziom wiązki energii laserowej do trwałego niszczenia mieszka włosowego i jego macierzy, bez naruszania sąsiadującej tkanki.Energia lasera pochłaniana jest przez melaninę czyli barwnik włosa, a następnie zamieniana jest w ciepło. Ciepło natomiast trwale niszczy macierz włosa, która odpowiedzialna jest za jego wzrost.

Odpowiednie skupienie wiązki laserowej zapobiega utracie i rozproszeniu energii i zapewnia precyzyjnie dotarcie do mieszka włosowego. ​System pracy FDP (Fast Delivery Pulse) pozwala na szybkie przeprowadzanie zabiegów na dużej powierzchni z szybkością powtórzeń do 10 Hz. Mała ilość energii laserowej ma niewielki wpływ na melaninę, dzięki temu zabiegi są skuteczne i bezpieczne.

Odczucia podczas zabiegu.

depilacja laserem

Szafirowa głowica chłodząca do 2°C zapewnia odpowiednią ochronę warstwy naskórka, a także eliminuje ból pacjenta, zapewniając zarówno komfort jak i ochronę.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Skóra opalona naturalnie lub sztucznie ( solarium, samoopalacz) wyklucza wykonanie zabiegu, należy zrezygnować z opalania co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem.
 • Leczenie antybiotykiem lub lekami zawierającymi sterydy, wymaga minimum 4 tygodniowej przerwy przed zabiegiem epilacji. Natomiast antykoncepcja i leki stosowane w czasie menopauzy nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.
 • Ok. 4 tygodni przed planowanym zabiegiem włosów nie należy wyrywać mechanicznie ( depilator, wosk, pęseta) ponieważ istotą skutecznego zabiegu jest włos widoczny na skórze. Włosy przed zabiegami można golić , przycinać.
 • Kosmetyki zawierające Vit.A, retinoidy, Vit.C lub kwasy owocowe należy zaprzestać stosować w miejscu planowanej depilacji na okres ok. 4 tygodni przed zabiegiem.
 • Leki światło uwrażliwiające ( niektóre przeciwdepresyjne) i zioła o takim działaniu ( dziurawiec, nagietek, zioła regulujące trawienie)) wymagają odstawienia przed zabiegiem na 2 tygodnie.
 • Zabiegi pielęgnacyjne ( oczyszczanie, maski, itp.) na depilowanej powierzchni należy zaplanować 7 dni przed zabiegiem a 14 dni po nim.
 • Terapia retinoidami ( silne leki sterydowe, stosowane przy leczeniu trądziku) wymaga półrocznej przerwy przed zabiegiem.
 • Infekcje skóry ( wirusowe, grzybicze, bakteryjne) wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu.

depilacja ciałaPRZECIWWSKAZANIA DLA ZABIEGU:

 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Bielactwo, aktywne infekcje skóry.
 • Choroby nowotworowe.
 • Leczenie sterydami i antybiotykiem.

Kilka dni po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny i basenu, ponieważ podrażniona skóra jest bardziej narażona na ewentualne infekcje, działanie chloru.

 

Zabiegi powtarzane są w odstępach czasowych zależnych od depilowanej części ciała, od 4 do 10 tygodni.

Serdecznie Państwa zapraszamy do naszego Salonu na depilację laserową. Depilacja laserowa Warszawa Białołęka ul. Magiczna 4 Nie zwlekaj – przyjdź na zabiegi depilacji laserowej już dziś i czuj się świetnie każdego dnia!